Mobiliojo telefono naudojimo taisyklės pagal mane

Mobilusis telefonas jau seniai yra tapęs būtinu atributu. Jau spėjo susiformuoti ir tam tikra naudojimosi telefonu kultūra. Deja, daugeliu atveju ji yra savanaudiška, o kartais ir mazochistiška. Mano nuomone, telefonas turi būti mūsų pagalbininkas, tarnas ir jokiu būdu ne atvirkščiai. Turiu savo požiūrį į mobiliojo telefono naudojimą ir net tam tikras taisykles, todėl noriu jomis pasidalinti:

Telefonas ne ryšio zonoje
Tai pirma ir svarbiausia mano mobiliojo telefono naudojimo taisyklių, galbūt ir ne visiems suprantama. Mano nuomone, kiekvienas žmogus turi teisę visiškai išjungti telefoną, neatsakinėti į skambučius, ar ignoruoti SMS žinutes. Juk tuo metu galime veikti kur kas svarbesnius dalykus. Į praleistus skambučius ir neasakytas žinutes galime sureaguoti ir vėliau. Tiems, kurie negali pražiopsoti nei vieno skambučio, pravers mobiliosios sekretorės paslauga, kai įjungus telefoną pranešama, kada ir kas skambino, kai jis buvo išjungtas.

„Lėktuvo“ režimas
Ši telefono funkcija, mano nuomone, gerokai neįvertinta. Juk ją galima naudoti ne tik lėktuve. Ačiū mano broliui, parodžiusiam, kad įjungus šią funkciją galima būti „be ryšio“ ir vistiek naudotis įmontuotu MP3 grotuvu, programomis bei kitomis funkcijomis. Manau šią funkciją reikėtų praplėsti (gal jau ir yra tokių telefono modelių) dar vienu naudingu režimu, kai esame „be ryšio“ GSM tinkle, bet galime naudotis internetu (tiesa, lėktuve jo naudoti nebegalėtume).

Telefonas miegant
Kol kas taip ir nežinome realaus mobiliojo ryšio bangų poveikio žmogaus kūnui, o telefoną ir toliau prieš miegą dedame prie pat lovos. Geriausiai, mano nuomone, nakčiai jį tiesiog išjungti. Daugelyje modelių nustatytas žadintuvas gali suveikti ir tokiame režime, be to, taip sutaupysime akumuliatoriaus veikimo laiko ir neleisime niekam sutrikdyti mūsų saldaus nepertraukiamo miego. Tiesa, aš dažniausiai nakčiai naudoju tą patį „lėktuvo“ režimą.

Telefono signalai
Čia pati skaudžiausia tema. Ko gero nėra didesnės nepagarbos tiek skaitovui, tiek jo klausytojams, kai per jo paskaitą auditorija skamba nuo įvairiausių melodijų, pranešimų garsų. Arba dirbantiems kolegoms, kai darbuotojo telefonas nuolatos netyla nuo įvairiausių melodijų, ypač jam kažkur išėjus ir palikus mobilųjų draugą ant darbo stalo. Nors iš tiesų esu gana tolerantiškas šiuo klausimu ir stengiuosi šią problemą spręsti savo pavyzdžiu. Aš iš naujo atradau vibruojančiojo skambučio režimą ir įprastų telefono melodijų ir garsų nebenaudoju jau porą metų. Telefoną beveik visada turiu kišenėje, todėl vibracija tyliai, niekam netrukdydama mane informuoja apie skambučius ir SMS žinutes. Kai esu užsiėmęs, bet noriu turėti galimybę periodiškai pasitikrinti, kas manęs ieškojo, išjungiu ir vibracinį skambutį.

Pokalbio privatumas
Tai irgi labai aktuali problema. Turbūt kiekvienas esame susidūrę su situacija, kai kas nors viešoje vietoje kalba ne tik su pašnekovu mobiliuoju telefonu, bet ir su visais aplinkiniais. Manau, visų pirma mobiliojo telefono vartotojas su pašnekovu turėtų kalbėti kaip įmanoma tyliau (tiek gerbiant pašnekovo privatumą, tiek aplinkinius žmones). Dar geriau išeiti pakalbėti ten, kur aplinkui nėra žmonių. Tai ypač naudinga esant konfidencialiam pokalbiui. Beje, šią problemą aš irgi turiu, nes mėgstu kalbėti garsiai, bet stengiuosi taip daryti kuo mažiau.

Trukdykime patogiau
Ar nepagalvojome, kad dažnai geriau nusiųsti SMS žinutę, nei skambinti? Čia panašiai, kaip ir darbo vietoje gauti elektroninio pašto laišką. Į jį galime atsakyti tuomet, kai baigėme kažkokį svarbų darbą ir nusprendėme skirti laiko laiškams peržiūrėti. O skambutis iš karto išmuša visas mintis ir lyg priverčia daryti tai, ko nori skambinantysis. Juk SMS žinutėje galime tiksliau ir aiškiau išdėstyti savo mintis (čia aišku galioja ne visiems). Be to, tos mintys išliks telefono atmintyje, todėl vėliau nekils ginčų dėl to, kas ką pasakė, o kas ne. Aišku, skambinti vistiek reikia, kai reikia kuo greičiau pranešti svarbią žinią, ar turime neatidėliotiną prašymą. Tačiau žinutėmis ir elektroniniais laiškais galime leisti žmogui atsakyti mums tuomet, kai jis pats tai daryti nori ir gali ir taip pagerbti jo laiką. Sutinku, kad SMS rašymas telefone ne pats patogiausias dalykas, tačiau tai galima išspręsti įsigijus mobilųjį patogesne klaviatūra ar tiesiog rašant žinutes kompiuteryje (tam yra specialių programų).

15 thoughts on “Mobiliojo telefono naudojimo taisyklės pagal mane

 1. Manau keli pirmieji punktai yra labai asmeniški, pas man būdavo laikai, kai naktis tapo sms maratonų metu, bet paskutiniu metu išjungiu telefoną nakčiai, nes ryte atsirado mėgėjas „paplepėti“.
  O apie lėktuvo funkciją tai pirmą kartą girdžiu, kokiuose telefonuose ji yra?
  Vibraciją naudojau gerus pusę metų, bet teko pasikeisti, nes pastoviai praleisdavau svarbius skambučius.
  Apie aplinkinių trikdymą melodijomis geriausias dalykas yra tada kai kokioje kamerinėje aplinkoje tarkim spektaklyje suskamba telefonas ir dar geriau būna jei žmogus pradeda šnekėti. Na taip aš sumokėjau pinigus, kad kažkos asilas sugadintų renginį. O juk primenama, jog išjungtų telefonus. Nebent į teatrą einate pasičatinti.

 2. Pingback: Blogorama #484 : nežinau.lt

 3. Flight Mode – iš tikro labai gera funkcija, bet naudojama tik protingesniuose telefonuose. Tiems su kuriais yra ka veikti kai nėra ryšio :) Asmeniškai tokia funkciją mačiau tik Sony Ericsson.

 4. vat nakčiai nu niekaip negalima išjungti mobilaus.
  nes gali paskambinti saugos tarnyba, kad objekte suveikė signalizacija ir tada reik ristis iš lovos ir nešti savo sėdimąją lauk iš namų pas ekipažą :) O visiem kitiem pritariu. beje, jei gerai atmenu, tai skrydžio režimas netgi 3310 nokijoj buvo. „kirmėliukus buvo galima žaisti skrydžio metu :)

 5. Turiu Sony Ericsson K550 (is jo dabar ir rasau) ,tai jo Skrydzio rezima visada asociavau tik su lektuvu. Bet paskaiciau ir pagalvojau – tikrai gera funkcija. Dekui. Tuoj isijungsiu Skrydzio rezima ir skrisiu miegot :D

 6. Jei butinai reikia prabusti, kuomet skambina pvz saugos tarnyba, bet nieku gyvu nesinori to daryti del nuobodziaujancio pusgircio biciulio- tiesiog galima susikurti aplinka, kurioje tik rimtiems numeriams priskiriama skambi melodija, o visiem kitiem nevipiniam zadintojam belieka susigesti

 7. „Lėktuvo“ ar „Skydžio“ režimą mačiau daugelyje telefonų modelių. Maniškis „Motorola“ tikrai nėra kažkuo ypatingas, bet šią funkciją turi. Patikslinu, kad ji atjungia visus telefone esančius siųstuvus ir imtuvus, tarp jų ir tokius kaip „Bluetooth“ (čia jau trūkumėlis, nes naudoju „Bluetooth“ ausines). Malonu, jei kam šios taisyklės pravers.

 8. Autoriui @DNR:
  mielas straipsnis, bet:
  rEEEEžimas, o ne rĖĖĖĖžimas.. juk įsijungi telefoną kokiu nors režimu, o ne rėžimu. jei jungtum rėžimu, tai ką tu su tuo telefonu raižai? rėži? ;)
  baisiausia, jog net siemens, sony erricson ir net nokia modeliuose šiuos sąvokos supainiotos…

 9. Puiku, viskas labai logiška ir teisinga. Žmonės išties „užsižaidė“ su mobiliaisiais, kurie skamba visur, nuolat ir tikrai dažnai ne vietoje ir nelaiku.
  Užsižaidė ir su telefono ar garso atjungimu. Kartais būna labai svarbi žinia, kurią skubiai turi pranešti- skambini, rašai žinutę, o žmogus niekaip nereaguoja.. Vis tik manau, kad jei jau turim tokią ryšio priemonę, reiktų dienos bėgyje patikrinti, kam buvom reikalingi.
  Ačiū už informaciją su „režimu“- iki šiol irgi „rėžiau“..:)

 10. GPRS neveikiant GSM rysiui, neimanoma naudotis. :P Duomenis perduodami butent mobiliu rysiu, atliekant skambuti (modemo naudojimas, kaip gerais TAKAS laikais)

 11. Beje, siek tiek papriestarausiu kai kurioms idejoms – mobilus telefonas skirtas tam, kad tave pasiekti visada ir visur. Na o darbo reikalais, reikia tureti DARBINI numeri. :D

 12. Gal zinot kaip ijungti „lektuvo“ rezima Huawei telefone? Kadangi skrisiu lektuvu 1 karta, man tokiu dalyku nereikejo tai ir nemoku ijungti :D

 13. You can go so far as to say without communications of any kind to and fro the
  company or might even decide to buy one. So, you must verify the track record and thoroughly satisfy yourself
  about the phone system is during the initial purchase.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *